Vitajte v Pink Cakery!

V ružovom svete ex-bankárky a kancelárskej myšky, ktorej sa splnil sladký sen.

Pink Cakery začalo ako nevinný koníček na materskej, ale teraz je to krásna a chutná cukrárska výrobňa v Petržalke, ktorú v roku 2018 založila Zuzana Stoláriková. V októbri 2019 sa k nej pridala Sabina Štefková a od prvého dňa spolu tvoria zohraný tím. Neexistuje žiadna cukrárska výzva, ktorej by sa s radosťou nezhostili.

Zuzana Stoláriková

Moje nočné vypekanie v mini panelákovej kuchyni prerástlo v niečo, o čom som ani nedúfala, že sa niekedy môže splniť. Od marca 2018 mám krásnu prevádzku kde naozaj s radosťou vypekám torty od výmyslu sveta, aby som nimi potešila nielen vaše oči, ale hlavne vaše chuťové poháriky.

Rada by som sa vám predstavila, aby ste vedeli, kto má na svedomí sladkú časť vašich osláv. Volám sa Zuzana a pred pár rokmi sa mi o cukrárčine ani len nesnívalo. Pracovala som v administratíve v banke a excelovské tabuľky boli zmyslom môjho každodenného života. Až príchodom detí som pochopila, že potrebujem robiť niečo kreatívne, mať na konci svojho úsilia hmatateľný produkt.

Svoju prvú tortu v živote som sa rozhodla upiecť na prvé narodeniny nášho staršieho syna. Osudným sa stala fotka na Facebooku – kamarátky ma okamžite začali prosiť o tortičky pre ich deti. A už to išlo!
Nebola (a stále nie je) to ľahká cesta, ale robím čo ma baví, a to sa nepodarí každému, tak som za to nesmierne vďačná!

Keď nepečiem, všetok voľný čas mi vypĺňa rodina. Mám úžasného manžela a dvoch krásnych synov. Radi chodíme na výlety, bicyklovať sa, či plávať.
Záľubu mám aj v zbieraní cukrárskych kníh. Naozaj asi iba v zbieraní, pretože na vypekanie „navyše“ podľa kníh mi už čas nezostáva. Možno v budúcnosti.

Prezradím vám aj, že zo sladkého mám najradšej všetko čokoládové, karamelové a s lieskovými orechmi (keď nemám napečené, istí to toffifee ???? ) Ale aj tak si najviac pochutnávam na „nezdravých slanostiach“ – neviem, či sa to niekedy odnaučím…

Moje ciele do budúcna sú jasné, rozvíjať Pink Cakery a prinášať stále nové torty na vaše stoly. A teda dúfam, že vy budete mať stále veľa príležitostí na oslavy. A nezabudnite, oslava bez torty je iba obyčajné stretnutie. Rada vám napečiem!

Sabína Štefková

Menu